Výjimečné výročí výjimečného okruhu Brno 27. září 2020

29.09.2020

U příležitosti 90. výročí založení Masarykova okruhu v Brně uspořádal brněnský Veterán Auto Moto Club v AČR dne 27. září 2020 sraz a výlet po původní trati Masarykova okruhu se startem ve starém depu v Bosonohách ve směru závodů ročníku 1930 až 1937 přes Pisárky, Kohoutovice, Žebětín do Ostrovačic. Z Ostrovačic vedla trasa po staré trati tunýlkem pod dálnicí D1, kde byla přednáška paní Sylvie Zouharové Dykové o začátcích výjimečného okruhu.

Další zastávka byla v táhlé zatáčce, kde se zabil závodník Baltisberger. Zde o historii okruhu povyprávěl pan Jiří Smetana. Cesta následovala do Bosonoh, kde byla otevřena putovní výstava 18 panelů s průřezem historie závodů.

Akce byla uskutečněna za příznivého počasí a měla velký historický přínos. V této nelehké kovidové době patří velké poděkování brněnskému veteránskému klubu, Národnímu technickému muzeu v Brně a státní a městské policii za bezpečný doprovod historické kolony v běžném provozu.

Náš klub se účastnil vozidlem Škoda 110R Coupé za velkého zájmu médií, např. České televize v připojeném videu a iDnes zde: